3kolorymozgu.pl

Blog o rozwoju osobistym, marketingu i biznesie!

Biznes

Import z Chin od A do Z

Import z Chin od A do Z

Importowanie towarów z Chin staje się coraz popularniejszym sposobem na prowadzenie działalności. Należy jednak spełnić kilka obowiązków i sprawdzić, kto może się taką profesją zajmować. Od czego zacząć import z Chin? Czy można na tym zarobić?

Import z Chin – co trzeba wiedzieć?

Każda osoba, która chce zacząć importować towary z Chin, powinna przede wszystkim zastanowić się nad produktami, które chce sprzedawać. Muszą to być towary wysokiej jakości, ale w atrakcyjnych cenach. Import z Chin może być sposobem na biznes. Należy oczywiście prowadzić firmę i również uzyskać numer EORI. Jest to numer nadawany w urzędzie celnym, a cała procedura zajmuje najwyżej jeden dzień. Należy także zarejestrować się w BDO. Jest to baza danych o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami. Rejestracja wymaga uiszczania rocznych opłat, co trzeba uwzględnić w kosztach prowadzenia działalności. Nie wolno zapomnieć także o podatku VAT i cle, które są naliczane podczas odprawy celnej.

Importowanie towarów z Chin – jak znaleźć dobry produkt?

Import z Chin najlepiej zacząć od znalezienia dostawcy. Musi to być zaufany kontrahent, który ma renomę i oferuje towary wysokiej jakości. Najlepiej jest nawiązać kontakt z kilkoma osobami i poprosić o przesłanie próbek. Oczywiście należy także dokładnie zapoznać się ze specyfikacją produktu i warunkami współpracy. Bardzo ważne jest to, aby produkty sprowadzane z Chin były atestowane i posiadały odpowiednie znaki jakości. W przeciwnym wypadku mogą zostać one odesłane z powrotem podczas kontroli celnej. Dobry jakościowo produkt jest gwarancją powodzenia biznesu.

Jakie obowiązki ciążą na importerze towarów z Chin?

Importer towarów z Chin musi przestrzegać kilku reguł. Przede wszystkim wszystko musi odbywać się zgodnie z procedurami. Trzeba być przedsiębiorcą i spełnić warunki opisane powyżej. Towary wprowadzane do obrotu muszą być dopuszczone do handlu na rynku polskim i europejskim. Nie wolno importować towarów, które są nielegalne na terenie kraju i UE. Nieprzestrzeganie tych zasad wiąże się z nałożeniem kary pieniężnej, a niekiedy i nawet może zakończyć się sprawą w sądzie.

Czy import z Chin jest opłacalny?

Import z Chin może być opłacalny dla przedsiębiorcy, jeśli wybierze on dobrej jakości produkty. Należy przede wszystkim zbadać rynek i sprawdzić, co się w danym czasie najlepiej sprzedaje. Można oczywiście spróbować sprzedawać na początku towary z różnych branż, aby porównać przychody ze sprzedaży. Na pewno na początku może wydawać się to dość trudnym przedsięwzięciem ze względu na sporo formalności. Jednak warto zagłębić się w ten interes nieco bardziej, gdyż zarobki są bardzo dobre.

Co warto importować z Chin?

Import z Chin jest opłacalny w przypadku towarów wysokiej jakości. Opłaca się przywozić produkty do codziennego użytku w kuchni. Również sprzedaje się elektronika i towary do ogrodu. Dużym zainteresowaniem wśród kupujących cieszą się biżuteria, ubrania czy gadżety. Opłacalne jest sprowadzanie tekstyliów, akcesoriów do biura, gier i zabawek.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.discolm.pl/

Udostępnij