3kolorymozgu.pl

Blog o rozwoju osobistym, marketingu i biznesie!

Biznes

Wpływ jakości sprężyn na komfort jazdy i trwałość zawieszenia samochodu

Wpływ jakości sprężyn na komfort jazdy i trwałość zawieszenia samochodu

To jak samochód się prowadzi i jaki komfort jazdy oferuje podczas pokonywania nierówności w bardzo dużym stopniu wpływa na to jak jest odbierany. Nie dziwi nas więc fakt, że wielu miłośników motoryzacji decyduje się na wprowadzenie do swoich maszyn modyfikacji zawieszenia.

Jedną z najczęściej stosowanych technik jest wymiana sprężyn amortyzatorów. W tym wpisie przedstawimy informacje na temat ich wpływu na komfort jazdy i trwałość całego zawieszenia.

Najczęstsze przyczyny wymiany sprężyn

Zanim przejdziemy do dalszych wyjaśnień, musimy napisać kilka słów o tym, dlaczego w ogóle kierowcy decydują się na wymianę sprężyn w swoich samochodach. Najczęściej przyczyną wprowadzenia takiej modyfikacji jest chęć obniżenia i usztywnienia zawieszenia.

Niższe zawieszenie obniża środek ciężkości samochodu, dzięki czemu ten mniej wychyla się na zakrętach i lepiej przez to prowadzi. Aby dodatkowo wzmocnić ten efekt, zawieszenie się dodatkowo usztywnia, przez zastosowanie nie tylko krótszej, ale i sztywniejszej sprężyny.

Część klientów podchodzi do tego tematu nieco inaczej. Tacy klienci, czy to podczas wymiany sprężyn, czy też tak po prostu, decydują się na zamontowanie sprężyn wykonanych z lepszych materiałów.

Sprężyny dobrej jakości

Tym, co różni tanie zamienniki od sprężyn dobrej jakości jest materiał, z jakiego zostały wykonane i obróbka cieplna, jakiej zostały poddane. Sprężyny dobrej jakości charakteryzują się jednocześnie doskonałą elastyczności zapewniającą komfort jazdy i wytrzymałością zapewniającą bezawaryjność. Jeśli szukasz sprężyn dobrej jakości, ale zależy ci też na dobrej cenie, to możemy polecić ci sklep Signeda. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz tam to, czego szukasz.

Czy kupowanie droższych sprężyn ma sens?

Sprężyny zawieszenia, to element bardzo trwały. W końcu nie jest to nic innego, jak jeden kawałek skręconego, stalowego drutu. Jeśli więc w twoim samochodzie doszło do awarii tego elementu, to najprawdopodobniej twój samochód nie jest już najnowszy. W związku z tym sprężyny dobrej jakości mogą być ostatnimi, jakich twój samochód będzie potrzebował.

 

Udostępnij