3kolorymozgu.pl

Blog o rozwoju osobistym, marketingu i biznesie!

Biznes

Czarne meble łazienkowe – chwilowa moda czy stały trend?

Czarne meble łazienkowe – chwilowa moda czy stały trend?

W wyposażeniu łazienki nie może zabraknąć mebli z półkami i szufladami na drobne akcesoria. Polscy producenci dostarczają efektowne meble łazienkowe, które powstają zgodnie z najnowszymi trendami w branży interior. Całe serie mebli do łazienki oraz pojedyncze blaty, szafki i regały produkowane u nas w niczym nie ustępują droższym modelom z kolekcji firm włoskich czy hiszpańskich. Dla kieszeni to jednak znaczna ulga, choć ceny niektórych szafek wcale nie są dużo niższe. Sprawdźmy, jakie kolory frontów są teraz na czasie i które meble pasują do funkcjonalnej łazienki?

Jak wyposażyć funkcjonalną łazienkę?

Współczesne trendy w dekoracji wnętrz pokazują nam, że warto zadbać o wystrój łazienki pod kątem umeblowania. Toaleta musi być pomieszczeniem wygodnym i funkcjonalnym, jednak nie można zapomnieć przy jej urządzaniu o estetyce i ogólnym wrażeniu. Wbrew pozorom spędzamy w łazience dużo czasu, a zaglądają tam też nasi goście, jeśli nie mamy dla nich oddzielnej toalety. Duża łazienka ma szansę stać się prywatnym SPA, miejscem zabiegów pielęgnacyjnych, a także czasu relaksu z muzyką czy dobrą książką. Zawsze podchodźmy indywidualnie do urządzania tak osobistych wnętrz jak łazienka, by sprostać wszystkim potrzebom osób korzystających z toalety.

Meble łazienkowe – które wybrać?

Meble łazienkowe dostępne obecnie w sklepach to szeroki wybór szafek umywalkowych, regałów, wiszących szafek, słupków łazienkowych oraz dodatków, takich jak lustra czy oświetlenie. Co wyróżnia oferowane produkty? Przede wszystkim detale i kolorystyka. Meble do łazienki cechuje podwyższona odporność na wilgoć i tej zasady muszą trzymać się wszyscy uznani producenci, stosując wytrzymałe materiały o wysokiej jakości. W nurcie współczesnego wzornictwa znajdziemy też meble łazienkowe czarne. Szafka w tym kolorze efektownie prezentuje się na tle jasnej glazury i trudno odmówić jej funkcjonalności. Szafka łazienkowa czarna pasuje do łazienki, w której centralne miejsce zajmuje umywalka wolnostojąca i służy domownikom jako schowek na przybory toaletowe.

Słupki – wąskie szafki do łazienki

Wąskie szafki łazienkowe bywają zdobione frontami nasyconymi modnymi kolorami, jednak najpopularniejsze są wciąż meble łazienkowe białe i w kolorze naturalnego drewna. Spośród nich wyróżnia się seria mebli w mocnym burgundowym odcieniu, meble oliwkowe, beżowe i szare meble łazienkowe z matowym wykończeniem.

Szafka łazienkowa z umywalką

Szafka łazienkowa pod umywalką jest szczególnie narażona na wilgoć, dlatego warto zwrócić uwagę, czy model, który wpadł nam w oko, zabezpieczono specjalną folią. Tego rodzaju powłoka dodatkowo chroni szafki i regały przed działaniem wody, ale także przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. W zależności od wariantu szafki łazienkowe mogą być też przystosowane do montażu umywalki nablatowej lub wpuszczanej w blat. To sprytna alternatywa dla umywalki wolnostojącej, którą warto rozważyć jako wyposażenie łazienki.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij