3kolorymozgu.pl

Blog o rozwoju osobistym, marketingu i biznesie!

Biznes

Utrzymanie czystości w korporacji – zleć to firmie sprzątającej

Utrzymanie czystości w korporacji – zleć to firmie sprzątającej

Właściciele firm zdają sobie sprawę, że czystość biura ma wpływ na wiele aspektów działalności przedsiębiorstwa, dlatego przykładają wagę do utrzymania jej wysokich standardów. Regularne sprzątanie, dbanie o tereny zewnętrzne oraz prace konserwatorskie zwiększają bezpieczeństwo pracy, oddziałują na samopoczucie pracowników i klientów, podnoszą prestiż obiektu, a nawet wpływają na wartość nieruchomości. Doskonałym sposobem na sprostanie tym wymaganiom jest współpraca z firmą sprzątającą.

Usługi porządkowe w obiektach komercyjnych

Firma sprzątająca zajmująca się utrzymywaniem czystości w obiektach należących do korporacji, zwykle dba zarówno o budynek, jak i o tereny zewnętrzne. Harmonogram prac oraz instrukcje sprzątania sporządza się wspólnie z klientem i zawsze bierze się pod uwagę wielkość obiektu, specyfikę pracy zamawiającej sprzątanie firmy i indywidualne potrzeby danego biznesu.

Do najważniejszych zadań firmy sprzątającej realizującej usługi porządkowe w korporacjach należy:

  • odkurzanie i odpylanie biur, hal produkcyjnych lub sprzedażowych,

  • mycie przeszkleń i balustrad,

  • utrzymywanie czystości w toaletach i pomieszczeniach socjalnych,

  • zamiatanie lub odśnieżanie chodników i parkingów,

  • uzupełnianie środków higienicznych. 

Rzetelna ekipa sprzątająca działa na podstawie ustalonego wcześniej harmonogramu, stosuje skuteczne środki czystości i ma swój sprzęt sprzątający, więc klient oraz jego pracownicy nie są w ogóle w to zaangażowani. Decydując się na współpracę, warto stawiać na firmy sprzątające, które mają doświadczenie w pracach porządkowych w korporacjach i mogą pochwalić się certyfikatami oraz rekomendacjami. Dzięki temu usługi porządkowe będą wykonane sprawnie i zgodnie z najwyższymi standardami.

Czy współpraca z firmą sprzątającą się opłaca?

Wiele osób niesłusznie uważa, że zlecanie sprzątania obiektów firmom zewnętrznym jest droższe niż tworzenie dodatkowych etatów. W większości przypadków nie jest to prawda. Renomowana firma porządkowa, z którą właściciel obiektu podejmuje współpracę, może zaoferować atrakcyjną ofertę, uwzględniając również czynności, których pracownik sprzątający nie jest w stanie wykonać (np. sezonowe prace na wysokościach, wykonywane wyłącznie przez osoby przeszkolone pod kątem BHP oraz prac na wysokości). Dzięki tak kompleksowej ofercie klient nie ponosi dodatkowych kosztów oraz nie traci czasu na poszukiwanie usługodawcy i podpisywanie kolejnych umów, ponieważ wszystkim zajmie się jedna firma sprzątająca.

Wynajęcie firmy sprzątającej pozwala uniknąć konieczności zatrudniania stałego personelu do utrzymania czystości i zagwarantować regularne wykonywanie prac zgodnie z ustalonym harmonogramem. Przedsiębiorca nie musi martwić się, że w razie absencji pracowników z ekipy sprzątającej zadania nie zostaną wykonane. Firma sprzątająca zapewnia kontynuację usług w razie nieobecności pracowników z ekipy sprzątającej, przesyłając innych pracowników do wykonania zaplanowanych zadań.

Po stronie firmy sprzątającej jest zakup sprzętu czyszczącego oraz profesjonalnych, często ekologicznych środków czystości. A współpraca z firmą porządkową inwestującą w technologie pomoże znaleźć jeszcze więcej oszczędności – mniejsze zużycie prądu, wody i preparatów chemicznych oraz ograniczenie emisji ścieków. To również proekologiczne działanie, które z pewnością będzie mile widziane przez klientów i partnerów biznesowych.

Udostępnij